E reja shqiptare gjendet e pajetë në banesën e saj në Greqi, era e rëndë alarmoi fqinjët

Diaspora

E reja shqiptare gjendet e pajetë në banesën e saj në Greqi, era e rëndë alarmoi fqinjët

Më: 4 gusht 2022 Në ora: 09:39
Foto ilustrim

Qyteti i Lamias në Greqi është zgjuar nga një ngjarje tragjike këtë mëngjes. Sipas mediava helene, raportohet se një 29-vjeçare shqiptare është gjetur e pajetë në shtëpinë e saj, në qendër të qytetit.

Dyshimet e para të autoriteteve thonë se bëhet fjalë për një të re me nënshtetësi shqiptare e cila i dha fund jetës.

Aroma e rëndë që vinte nga banesa e saj, ka bërë që fqinjët të shqetësohen dhe të njoftojnë policinë. Pas futjes me forcë të policisë në banesë, ajo është gjetur e varur me një litar.

Sipas dyshimeve, mendohet se ajo i ka dhënë fund jetës një javë më parë, por nuk dihen shkaqet, ndërsa autoritet kanë nisur tashme hetimet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat