Kapet një sasi e konsiderueshme hashashi në brigjet e Korfuzit, arrestohet një shqiptar!

Diaspora

Kapet një sasi e konsiderueshme hashashi në brigjet e Korfuzit, arrestohet një shqiptar!

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 00:10
Foto ilustrim

Kapen 11 kg 829 gram marijuanë në brigjet ë Korfuzit. Droga është gjetur në një zonë me shkurre në Potamo, Korfuz në një zonë përballë Kepit të Stillos.

Në pranga një shtetas shqiptar 35 vjëc. Shqiptari më banim në Korfuz. Në banesën ë tij janë gjetur ëdhë 50 gram marijuanë.

Në kërkim bashkëpunëtori i tij grek 25 vjec. Në banesën ë tij u gjetën dhë sekuestruan 15 gram kokainë dhe 45 gram marijuanë.

Ky është operacioni i tretë në 24 orët e fundit në Greqi. Në Kozani u kapën 303 kg marijuanë, në Igumenicë 77 kg marijuanë dhe në Korfuz 11 kg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat