Shqiptari ekstradohet nga Republika Domenikane, zbardhen akuzat

Diaspora

Shqiptari ekstradohet nga Republika Domenikane, zbardhen akuzat

Më: 20 nëntor 2022 Në ora: 07:53
Foto ilustrim

Një shqiptar është ekstraduar nga Republika Domenikane për në Shqipëri.

Raportohet se bëhet fjalë për shtetasin e quajtur Sajmir Hysenbelliu, mbi të cilin rëndojnë disa akuza.

Sipas mediave në Republikën Domenikane, Sajmir Hysenbelliu akuzohet se e ka ndihmuar në kalimin e paligjshëm të kufirit”, më shumë se një herë, parashikuar në nenin 298/3 të Kodit Penal, kryer në formën e grupit të strukturuar kriminal.

Ndërkohë mbi rëndon edhe një akuzë më e rendë, ajo e pjesëmarrjes në grup të strukturuar kriminal, parashikuar në nenet 333/a-2 dhe 334 të Kodit Penal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat