Varroset 6-vjeçarja nga Kosova që vdiq tragjikisht në Gjermani

Diaspora

Varroset 6-vjeçarja nga Kosova që vdiq tragjikisht në Gjermani

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 00:40
Varroset 6-vjeçarja shqiptare që vdiq tragjikisht në Gjermani

6-vjeçares me prejardhje nga Kosova, Sihana Gashi, sot i është dhënë lamtumira e fundit në varrezat në Sarnen të Zvicrës.

Ajo humbi jetën si pasojë e një aksidenti në rrethinën e Konstancës, në Gjermani.

Në aksident kanë pësuar lëndime të rënda edhe prindërit e vajzës, babai 41-vjeçar dhe nëna 37-vjeçare, por që ndodhen jashtë rrezikut për jetë.

Siç raporton BILD, aksidenti ndodhi të dielën rreth orës 15:50, ku dy makina u përplasën.

Një veturë hyri në korsinë e kundërt dhe u përplas me makinën ku ndodhej 6-vjeçarja.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat