33-vjeçari nga Kosova i bën për spital dy persona në Austri

Diaspora

33-vjeçari nga Kosova i bën për spital dy persona në Austri

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 17:37
Pamje nga vendi i ngjarjes

Mediat austriake shkruajnë se një shtetas 33-vjeçar nga Kosova dhe dy banuesit e bllokut janë grindur në një apartament në Klagenfurt.

Raportohet se gjatë këtij sherri, i dyshuari shqiptar ka goditur disa herë një 21-vjeçar, duke ia humbur vetëdijen për një kohë të shkurtër.

Mediat austriake shkruajnë se ngjarja është vëzhguar nga nëna e të dyve të sulmuar, e cila ka lajmëruar edhe policinë, ku këta të fundit edhe janë arrestuar.

Ndaj të dyshuarit është shqiptuar ndalim i hyrjes dhe afrimit si dhe ndalim i përkohshëm i armëve. Ai gjithashtu u raportua për sulm në prokurorin publik të Klagenfurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat