E trishtë! Bie nga lartësia e pallatit dhe vdes në vend punëtori shqiptar në Greqi

Diaspora

E trishtë! Bie nga lartësia e pallatit dhe vdes në vend punëtori shqiptar në Greqi

Më: 16 mars 2023 Në ora: 13:10
Foto ilustrim

Një punëtor shqiptar ka humbur jetën në Greqi teksa po punonte në lyerjen e një pallati, ku ka rënë nga lartësia.

Burime mediave fqinje bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur të mërkurën në zonën e Argyrain Argyrain të Mykonos.

Sipas burimeve thuhet se punëtori ishte përgjegjës për lyerjen në murin e jashtëm të pallatit dhe për arsye të papërcaktuara u shemb mbi materiale ndërtimi duke sjellë vdekjen e menjëhershme.

Trupi i tij i pajetë u gjet pak më vonë nga djali i tij, i cili po punonte me të dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes pak minuta para ngjarjes për të çuar disa mjete në makinë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat