Masakroi me thikë ish të dashurën dhe partnerin e saj, ky është shqiptari që vdiq në spital

Diaspora

Masakroi me thikë ish të dashurën dhe partnerin e saj, ky është shqiptari që vdiq në spital

Më: 30 prill 2024 Në ora: 08:51
Dritan Demiraj

Dritan Demiraj, pastiçieri shqiptar që në vitin 2014 vrau ish-partneren e tij dhe të dashurin e saj, ka ndërruar jetë në spitalin e Parmës ku ishte i shtruar prej 8 vitesh.

Shqiptari nuk e pranoi dot tradhtinë e gruas me të cilën kishte qenë i lidhur dhe për të marrë hak, ai zbatoi një plan djallëzor, që kulmoi me një vrasje të dyfishtë: atë të Silvio Mannina, të cilin e kishte torturuar dhe vrarë mbrëmjen e 28 shkurtit 2014, pasi e joshi në një kurth në Rimini me bashkëpunimin e të dashurës Monica Sanchi; dhe atë të ish-partneres së tij Lidia Nusdorfi, masakruar të nesërmen me 11 plagë me thikë në nënkalimin e stacionit Mozzate, në zonën e Como.

Dhjetë vjet më vonë, shqiptari nga Lago Azzurro në Santarcangelo di Romagna, ku trupi i shpërfytyruar i Mannina u hodh pas krimit, vdiq të enjten e kaluar në një dhomë në spitalin e Parmës. Ai kishte përfunduar atje tetë vjet më parë, pasi ishte goditur me grushte dhe shkelma nga një ish-boksier rumun, në korridoret e burgut dhe që atëherë nuk e kishte dalë kurrë, duke mbetur i gozhduar në shtrat, me një deficit të fortë në kujtesë për shkak të dëmtimit të pakthyeshëm të trurit. Për shkak të kushteve të tij klinike, shqiptari ishte shpallur "i paaftë për të kuptuar dhe në 2017 ai u lirua zyrtarisht nga Gjykata e Apelit të Bolonjës.

Për familjarët e Demirajt tashmë mund të hapet rruga për një kërkesë të mundshme për dëmshpërblim për rrahjen që ndodhi në burg.

Edhe Dritanit, ashtu si Monica Sanchi, iu desh të përballej me një fat cinik, thuajse një lloj mallkimi, që duket se persekuton aktorët dhe aktorët mbështetës të kësaj historie të errët. Ish-dashnorja e Demirajt u dënua me 30 vjet burg por në vitin 2019, një tumor i shtyllës kurrizore i mori jetën pasi mbeti në shtrat në gjendje paralize.

Sadik Dine, xhaxhai i Ditranit, vuan dënimin e përjetshëm në burgun e Ferrarës për fshehjen e kufomës. Njëzet e tetë vjet është dënimi për protagonistin e katërt të historisë, mikun e Demirajt, i cili në atë kohë ishte i mitur.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat