Shqiptari trondit klubin e madh turk

Nga: Kemajl Goca Më: 5 janar 2021 Në ora: 19:06

Futbollisti shqiptar, Erdon Daci, së bashku me Sokol Cikalleshin, me ekipin e Konayaspor-it shënojnë fitore me rezultat 4:3 ndaj gjigantit Galatasaray-t, në kuadër të javës së 17-të të Kampionatit të Turqisë.

Daci, anëtar i përfaqësueses së të rinjve të Maqedonisë së Veriut, tregon formë të lartë,  ka shënuar dy gola dhe është protagonist i fitores.

Ai me dy golat e tij tronditi klubin e madh turk.

Daci realizoi në minutën e 41-të, 46', Demirok (82'), Kravets (90+2'), duke i sjellë fitore Konyaspor-it dhe për Galatasarayn realizuan Diagne (45+2', 77'-nga penalltia), Caglayan (87'). Cikalleshi u zëvendësua në minutën e 58-të dhe Daci në atë të 87-tën.

Galatasaray renditet në pozitën e katërt me 30 pikë, ndërsa Konyaspor është në të 8-tin me 22 sosh.