Reali, shet 6 futbollist?

Futboll

Reali, shet 6 futbollist?

Më: 12 janar 2021 Në ora: 11:36
Reali, shet 6 futbollist?

Real Madridi nuk ka hequr dorë nga transferimi i yllit të PSZH-së, Kilian Mbape.

Francezi ka refuzuar rinovimin me “parisienët” dhe është i hapur për sfidën e re, derisa kontrata i skadon në qershorin e vitit 2022.  Sipas “Diario AS”, Reali do fitoi rreth 100 milionë euro me shitjen e disa yjeve, siç janë Isko, Dani Seballos, Geret Bejll, Luka Joviç, Marselo dhe Brahim Diaz. Të gjithë këta lojtarë do jenë në shitje gjatë verës, dhe pjesa tjetër e ‘operacionit’ Mbappe do kompletohet në formë huazimi.

Paga e Mbapes nuk do të jetë problem sepse me largimin e yjeve si Bejll, Joviç dhe Marselo, “Los Blancos” kanë para që t’i ofrojnë çdo vlerë që e kërkon lojtari.

Reali beson se PSZH-ja do kërkojë rreth 150 milionë euro për sulmuesin në verën e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat