Llapi nuk ndalet, përforcohet me Stubllën

Futboll

Llapi nuk ndalet, përforcohet me Stubllën

Nga: K.G. Më: 13 janar 2021 Në ora: 19:14
Llapi nuk ndalet, përforcohet me Stubllën

Skuadra e futbollit Llapi nga Podujeva vazhdon me përforcime për pjesën e dytë të kampionatit. Skuadra llapjane angazhon Enis Stubllën.

"Sot kemi nënshkruar kontratë 3 - vjeçare me sulmuesin e krahut, Enis Stublla, 21 - vjeçar i lindur më 09.07.1999, në Podujevë. Futbollisti këmbëshpejtë i krahut të majtë dhe të djathtë do vijoj të jetë pjesë e KF Llapi gjatë edicioneve 2021-2024

Enis Stublla kategoritë e reja i ka kaluar në Shkollën e Futbollit "Arsenal" (2010-2017), më pas u transferua tek KEK-u (2017-2018), KF Minatori (2018-2019) si dhe së fundmi tek Onix (2019-2020)

Stublla nuk do të jetë përforcimi i fundit i këtij afati kalimtar, pasi skuadra synon të përforcohet edhe me një futbollist para nisjes për fazën përgaditore në Antalya të Turqisë", njofton KF Llapi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat