Schalke 04 mposhtet në Frankfurt

Futboll

Schalke 04 mposhtet në Frankfurt

Nga: K.G. Më: 17 janar 2021 Në ora: 19:53
Schalke 04 mposhtet në Frankfurt

Schalke 04 luftoi deri pikën e fundit por fati sportiv ia ktheu shpinën. 

Schalke pëson humbje me rezultat 3:1 nga Eintracht, në takimin që u luajt në stadiumin "Deutsche Bank Park" në Frankfurt. 

Andre Silva (28') e Joviq (72' e 90+2) shënuan për Eintrachtin dhe Hoppe (29') për Schalke 04. 

Eintracht zë pozitën e 7-zë me 36 pikë, ndërsa Schalke është në fund të tabelës me 7 sosh pas 16 jave në Bundesliga I.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat