Monaco triumfon me rikthim ndaj Marseille

Futboll

Monaco triumfon me rikthim ndaj Marseille

Më: 23 janar 2021 Në ora: 22:58
Foto Ilustrim

Monaco ka triumfuar ndaj Marseille në kuadër të xhiros së 21-të të Ligue 1.

Edhe pse mysafirët dolën në avantazh të parët, ata nuk ia dolën të mbanin ndeshjen nën kontroll.

Ishte Radojnic në minutën (12’) që i dha Marseille avantazhin.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin, 0-1 në favor të Marseille.

Pjesa e dytë, Monaco zhvilloi një ndeshje fantastike.

Maripan barazoi shifrat në minutën (47’).

Këtë ndeshje debutoi edhe Arkadiusz Milik, i cili nuk mundi të bëj dallimin.

Tchouameni në minutën (75’) i dha vendasve avantazhin. Ndërsa goditjen përfundimtare e dha, Stefan Jovetic në minutën (92′).

Tani, Monaco qëndron në pozitën e katërt me 39 pikë total, ndërsa Marseille mban pozitën e gjashtë me 32 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat