Luca Toni: Lewandowski është më i miri

Futboll

Luca Toni: Lewandowski është më i miri

Më: 24 janar 2021 Në ora: 12:01
Luca Toni: Lewandowski është më i miri

Luca Toni ka folur për sulmuesit në një intervistë të dhënë për Tuttosport.

“Lewandowski është më i miri. Fizioterapisti që mora unë te Bayern, Gianni Bianchi, më thotë se është një profesionist i jashtëzakonshëm, nuk është një rastësi që luan pothuajse gjithmonë”, ka thënë ish-sulmuesi.

“Do të më pëlqente ta shihja Robert në Italia, siç ka bërë Cristiano Ronaldo.

as Lewandowski-t, vendos Haaland dhe Morata. Lukaku? Është shumë i fortë, nuk diskutohet”.

“Por Lukaku ka nevojë që të ketë në krah një sulmues me karakteristika të caktuara. Morata, nga ana tjetër, luan mirë me këdo dhe për këtë arsye preferoj spanjollin”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat