Dhjetë ditë afat Gattusos

Futboll

Dhjetë ditë afat Gattusos

Më: 26 janar 2021 Në ora: 12:59
Dhjetë ditë afat Gattusos

Presidenti i Napolit, Aurelio de Laurentiis ka telefonuar trajnerin Rafael Benitez dhe i ka dhënë trajnerit Gennaro Gattuso dhjetë ditë kohë që t’i rregullojë gjërat raporton Il Corrier dello Sport.

Thuhet se nëse shkarkohet Gattuso, Benitez është i hapur që të pranojë stolin e klubit italian.

Napoli do përballet me Spezian këtë javë në Kupën e Italisë, pastaj do përballet me Parman dhe Genoan në Seria A.

Këto ndeshje do jenë vendimtare për Gattuson dhe në rast që brenda dhjetë ditëve nuk ia del të ndryshojë rezultatet, atëherë do shkarkohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat