A do i arrijë CR7 100 gola?

Futboll

A do i arrijë CR7 100 gola?

Më: 4 shkurt 2021 Në ora: 17:28
A do i arrijë CR7 100 gola?

Cristiano Ronaldo do të duhet të shënojë edhe 13 gola në 11 ndeshjet e ardhshme për të thyer rekordin e legjendës Omar Sivori.

Sipas IlBianconero, Sivori, i cili kaloi tetë vjet me Juventusin midis 1957 dhe 1965, shënoi 100 gola në vetëm 124 ndeshje me Bianconerët.

Në anën tjetër, sipas Transfermarkt, Ronaldo ka shënuar 87 gola në 112 ndeshje të Juventusit, që do të thotë se i duhen 13 gola në 12 ndeshjet e ardhshme për t’u barazuar me Sivori.

Nëse Ronaldo shënon 13 gola në 11 ndeshjet e ardhshme, ai do të ishte i vetëm në krye të listës së rekordit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat