Trepça '89 prezanton goditjen e bujshme

Futboll

Trepça '89 prezanton goditjen e bujshme

Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 19:34
Trepça '89 prezanton goditjen e bujshme

Trepça ’89, i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme, teksa ka prezantuar mbrojtësin e djathtë belg, Luis Pedro Kavanda.

Ky i fundit ka pasur një karrierë të shkëlqyer futbollistike, teksa ka luajtur për skuadra të njohura  europiane, si Lacio, Torinon dhe Barin në Itali, me Galatasarajin dhe Trabzonsporin në Turqi, dhe më Standary Liezhin në Belgjikë, ku ishte deri në fund të sezonit të kaluar.

Gjithashtu Kavanda numëron edhe dy ndeshje me fanellën e kombëtares së Belgjikës. Një goditje e bujshme kjo për klubin kosovar, që afron një lojtar me karrierë të pasur futbollistike. 30-vjeçari ishte pa skuadër nga fundi i sezonit të kaluar dhe tashmë ka vendosur të vazhdojë karrierën me skuadrën e Trepçës.

Për sa i përket statistikave, mbrojtësi ka luajtur 53 ndeshje në Serinë A, ku ka shënuar 1 gol dhe gjatë gjithë karrierë së tij, ka shënuar 6 gola dhe ka dhënë 10 asiste, në 249 ndeshje të zhvilluara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat