Rezultatet e Ligës së Parë të Kosovës

Futboll

Rezultatet e Ligës së Parë të Kosovës

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 17:02
Rezultatet e Ligës së Parë të Kosovës

Kanë përfunduar edhe tre takimet e luajtura sot në kuadër të Ligës së Parë.

Dy ndeshje janë luajtur në Grupin A, teksa një tjetër në atë B.

Istogu dhe Liria arritën fitore të rëndësishme në luftën për kreun e tabelës në takimet e Grupit A, ndërsa në anën tjetër Vitia u ndal në kryeqytet me rezultat të barabartë.

Megjithatë, ky barazim i ka mjaftuar Vitisë për të marrë përkohësisht pozitën e parë në grupin e saj, të paktën deri nesër kur luan edhe skuadra e Ulpianës, e cila në rast fitore do shkëputej dy pikë nga ndjekësit.

Rezultatet komplete:

Liria 2:0 Drenasi,

Istogu 1:0 Trepça,

Ramiz Sadiku 0:0 Vitia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat