Skuadra shqiptare zhgënjen në Mal të Zi

Futboll

Skuadra shqiptare zhgënjen në Mal të Zi

Nga: K.G. Më: 6 mars 2021 Në ora: 17:42
Skuadra shqiptare zhgënjen në Mal të Zi

Deçiq nga Tuzi zhgënjen me rezultat, duke pësuar humbje me 1:0 nga Rudari i Plevlës.

Skuadra shqiptare mbetet duarthatë në konak të vetin dhe rrezikon që të humbë hapin në luftë për vend të dytë, megjithëse ka shumë lojë deri në fund dhe mund të përmirësohen këto lëshime, dy humbjet e pranverës.

Futbollisti Zhivkoviq në minutën e 60-të shënoi për fitoren e Rudarit. 

Pas javës së 23-të në elitën e futbollit malazez, Deçiq është në vend të tretë me 35 pikë dhe ka tre me pak se pozita e dytë, Sutjekska dhe një pikë më shumë se Rudari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat