Anglia publikon listën kundër Shqipërisë

Futboll

Anglia publikon listën kundër Shqipërisë

Më: 18 mars 2021 Në ora: 16:01
Anglia publikon listën kundër Shqipërisë

Anglia ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Shqipërinë.

Shqipëria dhe Anglia do të përballen më 28 mars në “Air Albania” në Tiranë.

Është një ndeshje shumë e vështirë për kuqezinjtë.

Image

Selektori i Shqipërisë, Edy Reja, shpreson se do të bëjnë më të mirën dhe të befasojnë anglezët.

“Tre Luanët” më 28 maras udhëtojnë drejt Tiranës, aty ku do të takohen me Kombëtaren e Shqipërisë.

Para ndeshjes me “kuqezinjtë”, anglezët më 25 mars presin San Maraninon, teksa më 31 mars janë nikoqirë të Polonisë.

Të gjitha këto ndeshje janë të vlefshme për kualifikime në Kampionatin Botëror “Qatar 2022”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat