Feyenoord ngec në shtëpi

Futboll

Feyenoord ngec në shtëpi

Më: 20 mars 2021 Në ora: 22:22
Feyenoord ngec në shtëpi

Vazhdojnë luhatjet për Feyenoord në Eredivisie.

Skuadra e Dick Advocaat u  ndal nga Emmen i vendit të fundit në një barazim 1:1, në një ndeshje të luajtur disi më mirë nga skuadra nga Roterdami por që në fund doli me vetëm 1 pikë.

Pikë historike kjo për Emmen që për herë të parë në histori nuk u mund në De Kuip.

Goli i Kokcu në pjesën e parë krijoi iluzionin e një fitoreje të thjeshtë për Feyenoord, por një penallti e akorduar me VAR dhe e kthyer në gol nga de Leeuw i dha një pikë të rëndësishme Emmen-it në garën për mbijetesë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat