Mertens shkruan historinë

Futboll

Mertens shkruan historinë

Më: 21 mars 2021 Në ora: 22:35
Mertens shkruan historinë

Mertens shkruan historinë me Napolin, bëhet lojtari i parë belg që arrin kuotën e 100 golave në Serinë A!

Me dygolëshin e sotëm në ndeshjen kundër Romës, Driz Mertens bëhet lojtari i parë belg që arrin kuotën e 100 golave në Seria A.

33-vjeçari i cili luan prej 8 sezonesh te Napoli, ka arritur të jetë një lojtarët kyç tek napoletanët duke e ndihmuar ekipin të qëndrojë mes ekipeve më të mira të Seria A.

Mertens u transferua nga PSV-ja në vitin 2013 dhe ka arritur të shënojë një total prej 130 golash për Napolin, 100 prej tyre në kampionat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat