Vllaznia e kërkoi më shumë golin

Futboll

Vllaznia e kërkoi më shumë golin

Më: 10 prill 2021 Në ora: 18:28
Vllaznia e kërkoi më shumë golin

Kryesfida e kësaj jave të Superiores ishte përballja mes Laçit dhe Vllaznisë. Kjo përballje ka përfunduar në shifrat 0-0. Shkodranët e nisën me marsh të pestë teksa Sise mund të dërgonte ekipin e Brdaric në avantazh, por portieri i Lacit ishte i saktë në reagimin e tij.

Vllaznia e kërkoi më shumë golin në pjesën e parë, e në të dytën tabloja i përkiste kurbinasve.

Harmon do të gabonte tërësisht me shenjëstrimin në minutën e 50 duke e dërguar topin shumë larg portës, megjithëse kishte shansin e artë për të kaluar Laçin në avantazh. E teksa kurbinasit përplasën brirët me Vllazninë për paqen, Teuta përfitoi nga krahu tjetër duke mundur Apoloninë me golat e Vilës dhe Bregut. Më poshtë gjeni edhe intervistat e protagonistëve:

Brdariç (Vllaznia): “Si fillim dua t’i jap komplimente djemëve që luajtën mirë kundër Laçit dhe u mbrojtën në mënyrën e duhur. Jemi mundur që të luajmë në kundërsulm, e kishim menduar në këtë mënyrë dhe jam i lumtur për zgjedhjen e bërë. Kemi pasur mundësi, shpërdoruam dhe duhet të përmirësohemi më tepër në këtë pjesë.

Superiorja është kampionat i vështirë, kemi bërë fazë të mirë dhe kundërshtarët kanë qenë të përgatitur. Mungon besimi te lojtarët dhe na mungon finalizimi. Na mungon besimi në fazën sulmuese. Duhet të vertikalizojmë më shpejt”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat