Drenica në regji të Kreshnik Ukës

Futboll

Drenica në regji të Kreshnik Ukës

Nga: K.G. Më: 16 prill 2021 Në ora: 16:57
Drenica në regji të Kreshnik Ukës

Drenica me pikë të mëdha dhe sado kudo ka një epërsi nga vendi i nëntë në elitën e futbollit të Kosovës. 

Drenica si mysafire ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Besës nga Peja. 

Një fitore që u arrit në regji tët futbollistit Kreshnik Uka, që realizoi në minutën e 27-të e 61-të. 

Ardi Qorri realizon për Besën në minutën  e 25-të. 

Pas javës së 29-të, Drenica zë vendin e tetë me 33 pikë, ka gjashtë më shumë se Arbëria dhe Besa është në fund (i dhjeti) me 10 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat