Prishtina nesër e pret Arbërinë

Futboll

Prishtina nesër e pret Arbërinë

Më: 16 prill 2021 Në ora: 20:13
Prishtina nesër e pret Arbërinë

Prishtina nesër e pret Arbërinë në përballjen e pestë brenda një viti. Dy skuadrat kanë filluar të ndeshen nga 1/8 e Kupës vitin e kaluar kur Prishtina kishte triumfuar, 1:0.

Më pas Arbëria nxori një pikë të madhe në Kastriot, 1:1. Por, dy ndeshjet e fundit i fitoi sërish Prishtina, 1:0 në “Fadil Vokrri” dhe 4:0 në Ferizaj.

Deri sa Prishtina po lufton për rikthimin e titullit që nga viti 2014, në anën tjetër Arbëria po provon që mos të bije nga elita pas një viti qëndrimi në Superligë.

Prishtina ka fituar dy ndeshjet e fundit kampionale dhe në këtë ndeshje është në kërkim të fitores së tretë rresht dhe vetëm tre pikët i mbajnë shpresën për vazhdimin e garës për titullin e kampionit, shkruan në faqen e FC Prishtina.

Java XXIX

Prishtina – Arbëria

E shtunë, 17 prill – ora: 15.00

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

Gjyqtarë: G. Shala, I. Kabashi, A. Ejupi, V. Ibërdemaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat