Tronditet Juventusi nga Atalanta e Gjimshitit

Futboll

Tronditet Juventusi nga Atalanta e Gjimshitit

Nga: K.G. Më: 18 prill 2021 Në ora: 16:56
Tronditet Juventusi nga Atalanta e Gjimshitit

Atalanta ka shënuar fitore në çastet e fundit me rezultat 1:0 kundër kampionit në fuqi, Juventusit. 

Futbollisti Malinovsky në minutën e 87-të ka shënuar dhe tronditur “Zonjën e Vjetër” , që u paraqit pa Cristiano Ronaldo. 

Shqiptari Berat Gjimshiti u paraqit standard dhe tregoi lojë të madhe në fanellën e Atalantës. Ai u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 82-të.

Pas javës së 31-të në Serie A, Atalanta është në vend të tretë me 64 pikë, ka dy më shumë se Juve, që gjendet një pozitë më poshtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat