Ky është vendimi i Bayernit për Superligën Evropiane

Futboll

Ky është vendimi i Bayernit për Superligën Evropiane

Më: 20 prill 2021 Në ora: 17:07
Ky është vendimi i Bayernit për Superligën Evropiane

Ashtu edhe siç edhe tregua më herët, klubi i madh gjerman Bayern Munich ka zyrtarizuar se nuk do të jetë pjesë e Superligës Evropiane.

Ata para pak minutave lëshuan një komunikatë ku treguan vendimin e tyre, vendim që paraprakisht dje e kishte paralajmëruar edhe Karl-Heinz Rummenigge.

“Anëtarët dhe tifozët tanë refuzojnë Superligën Evropiane.

Është dëshira jonë si FC Bayern dhe qëllimi ynë që klubet evropiane të jetojnë këtë garë të mrekullueshme dhe emocionuese të Ligës së Kampionëve dhe ta zhvillojnë atë së bashku me UEFA-n. FC Bayern i thotë jo Superligës” – thuhet në komunikatën e klubit gjerman.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat