Perezi e tall keq Jurgen Kloppin

Futboll

Perezi e tall keq Jurgen Kloppin

Më: 22 prill 2021 Në ora: 14:37
Perezi e tall keq Jurgen Kloppin

Presidenti i Real Madridit,  Florentino Perez, e ka tallur trajnerin e Liverpoolit, Jurgen Klopp, duke ia kujtuar humbjen 3:1 në finale të Ligës së Kampionëve në vitin 2018, për shkak të komenteve tallëse të trajnerit gjerman për stadiumin “Alfredo di Stefano”.

Javën e kaluar, Madridi e eliminoi Liverpoolin nga Liga e Kampionëve pasi e mundi 3:1 në ndeshjen e parë çerekfinale të mbajtur në stadiumin e dytë të klubit dhe pasi ndeshja e kthimit mbaroi pa gola ën Anfield.

Madridi e priti Liverpoolin në stadiumin “Alfredo di Stefano”, i cili është pjesë e kompleksit të qendrës stërvitore në Valdebebas, duke qenë se stadiumi “Santiago Bernabeu” është duke u rinovuar.

Pas humbjes në ndeshjen e parë, Klopp e quajti qendër stërvitore stadiumin “Afredo di Stefano”.

“Kjo ishte një natë e çuditshme sepse ishte e vështirë me këtë stadium në qendrën stërvitore të Madridit, por të paktën Anfieldi është stadium siç duhet dhe do të jetë i mirë për ne”, kishte thënë Klopp.

I pyetur për komentet e Kloppit të mërkurën mbrëma nga një radio spanjolle, Perezi ia ktheu gjermanit me të njëjtën monedhë, duke sugjeruar se rezultati në Valdebebas ishte i ngjashëm me humbjen e Liverpoolit ndaj Madridit në finale të Ligës së Kampionëve më 2018.

“Nuk e di përse nuk i pëlqen atij”, tha Perez.

“Për ne, Valdebebas dhe Kiev janë të njëjta… 3:1. Është fusha e njëjtë”, shtoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat