Gjimshiti me Atalantën triumfojnë kundër Beneventos së Hetemajt

Futboll

Gjimshiti me Atalantën triumfojnë kundër Beneventos së Hetemajt

Nga: K.G. Më: 12 maj 2021 Në ora: 22:36
Gjimshiti me Atalantën triumfojnë kundër Beneventos së Hetemajt

Atalanta ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Beneventos, në takimin e javës së 36-të të Serie A. 

Futbollistët Muriel (22') e Pashaliç (67') realizuan për fitoren e Atalantës. 

Berat Gjimshiti u paraqit nga minuta e 59-të për Atalantën dhe Përparim Hetemaj luajti standard për Beneventon, duke u zëvendësuar në minutën e 73-të. 

Atalanta është në vend të dytë me 75 pikë dhe Benevento në pozitën e 18-të me 31 sosh, pak shpresa për të mbetur në ligë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat