Rudiger: Duket për keqardhje

Futboll

Rudiger: Duket për keqardhje

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 16:55
Rudiger: Duket për keqardhje

Antonio Rudiger ka mohuar që ai ta ketë kafshuar Paul Pogban, pasi mesfushori i Francës pretendoi se mbrojtësi i Gjermanisë e kishte ‘gërvishtur’ gjatë përplasjes së tyre në Euro 2020.

“Unë nuk duhej të afrohesha me gojën time në shpinë të tij, nuk kam dyshim për këtë. Duket për keqardhje”, ka thënë fillimisht gjermani pas ndeshjes.

“Paul dhe unë kemi biseduar për këtë si miq pas vërshëllimës përfundimtare. Dhe ai deklaroi në bisedën tonë të vogël dhe duke folur me shtypin se nuk ishte kafshim, siç menduan së pari disa shikues”.

“Edhe gjatë ndeshjes, gjyqtari më tha se ai do të më ndëshkonte nëse mendonte se ishte sjellje e dhunshme”, përfundoi Rudiger.

Ekzistojnë disa ngjashmëri me ato që tha Pogba në lidhje me incidentin, megjithëse lojtari i Francës me siguri dukej se sugjeronte se kishte edhe më shumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat