Mendes xhindosi pronarin e Fiorentina-s

Futboll

Mendes xhindosi pronarin e Fiorentina-s

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 07:34
Jorge Mendes

Përditësime për divorcin midis Gennaro Gattuso dhe Fiorentina nga TGR Rai Toscana.

Siç theksohet nga lajmet rajonale të Toskanës, në atë që doli të jetë një divorc i plotë, në mes ka sherr parash dhe fyerje: 40 milion euro komision për blerjen e pesë lojtarëve dhe një thirrje video që përfundoi keq kundër një anëtari të familjes Commisso.

Tashmë që nga dita e mbërritjes së tij në qytet, Gattuso dukej hezitues. Drejtuesit, nga ana e tyre, nuk besuan se lojtarët e kërkuar nga trajneri përfaqësoheshin të gjithë nga i njëjti agjent, i fuqishmi Jorge Mendes.

Takimi midis Barone dhe portugezit, i cili besonte se ishte vendimtar për Oliveira, pa kostot të dyfishuara dhe komisione në rritje.

Kur Commisso u informua, ai kërkoi të ndalonte operacionet. Për inat të Gattusos, drejtuesit kanë propozuar alternativa të konsideruara po aq të vlefshme, deri në ngjarjet e orëve të fundit…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat