Kjaer thyen heshtjen dhe kthehet te rasti i Eriksen

Futboll

Kjaer thyen heshtjen dhe kthehet te rasti i Eriksen

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 22:23
Kjaer thyen heshtjen dhe kthehet te rasti i Eriksen

Ka qenë një kohë e vështirë të Danimarka deri kur Christian Eriksen ka lënë spitalin dhe është bashkuar me familjen e tij.

Shumë është folur dhe është thënë, por rëndësi ka që lojtari është kthyer të jetojë normalisht pas asaj që përjetoi…

Simon Kjaer, i cili foli në konferencën për shtyp gjatë grumbullimit të Danimarkës në Euro 2020, u kthye të flasë për episodin e sëmundjes së Eriksen gjatë ndeshjes kundër Finlandës:

“Unë kurrë nuk do ta harroj atë ditë. Tani Christian është mirë, ai është me familjen e tij dhe ka nevojë për pak kohë.

Ne të gjithë reaguam si një ekip, gjithsecili siç e mendoi drejtë, sipas personit dhe ndjesisë. Por unë jam krenar për mënyrën se si kemi arritur gjithçka.

Dua të ndihmoj të tjerët, të bëhem i disponueshëm. Si një ekip që kemi patëm shumë biseda mes nesh, ne u përqëndruam në gjërat e vogla dhe gjithashtu në atë që ndodhi javën e fundit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat