Vrionit po “shpërthen” në Itali

Futboll

Vrionit po “shpërthen” në Itali

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 19:00
Vrionit po “shpërthen” në Itali

Alesio Vrioni është duke ndjekur ndjekur gjurmët e vëllait të tij, Xhakomos, teksa i rritur te Matelica po vazhdon me shifrat mbreslënëse dhe pritet që të bëjë kalimin tjetër cilësor në karrierë. Sulmuesi i ri i lindur në vitin 2004 ka shkëlqyer në kampionatin kombëtar nën 17-vjeç në Itali duke u renditur si golashënuesi më i mirë i tetë grupeve.

Më saktësisht janë 11 gola të shënuara në vetëm 10 ditë, duke treguar më së miri rëndësinë që ka te djemtë e drejtuar nga Posanzini.

Kështu po dëshmohet repertori i gjerë i këtij djaloshi që pritet të ketë një të ardhme të ndritur përpara.

Ndërkohë edhe vëllai i tij, Xhakomo, e ka nisur karrierën te Matelica, për të shkuar tek të rinjtë e Sampdorias dhe prej andej do të dërgohej në huazim te Venecia dhe Citadela. Më pas Xhakomo mbërriti te Juventusi U-23, duke bërë debutimin edhe me ekipin e parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat