Tallet me lojtarët e Italisë

Futboll

Tallet me lojtarët e Italisë

Më: 11 korrik 2021 Në ora: 15:06
Tallet me lojtarët e Italisë

Ylli i Anglisë, John Stones është tallur pamëshirshëm me lojtarët italianë gjatë një seance stërvitore të Anglisë përpara përplasjes monumentale të Tre Luanëve në finalen e Euro 2020 ndaj Azurrëve.

Tre Luanët mundën Danimarkën me rezultat 2-1 në kohën shtesë të mërkurën në Wembley për të prerë biletën e tyre për finalen e madhe të Euro 2020 këtë verë.

Ekipi i Gareth Southgate tani është shumë afër të prek titullin e tyre të parë të Kampionatit Evropian dhe trofeun e parë të Anglisë që nga Kupa e Botës 1966.

Anglezët u shfaqën të patrazuar nga presioni për t’u përballur me Italinë në formë të Roberto Mancinit, ekip i cili aktualisht është në një seri prej 33 ndeshjesh pa humbje.

Pamjet kanë dalë nga një seancë stërvitore në Angli, kur mbrojtësi 27-vjeçar i Manchester Cityt, Stones tallej me italianët.

Stones ka thënë “amano” me gishta të ngulur në ajër.

Stones gjithashtu tallej me kundërshtarët e tij të ardhshëm duke u bërë kinse po kërkon lojë me dorë, duke ua kujtuar prekjen e topit me dorë nga Giorgio Chiellini kundër Spanjës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat