Balliu pranë transferimit në LaLiga

Futboll

Balliu pranë transferimit në LaLiga

Më: 13 korrik 2021 Në ora: 18:53
Balliu pranë transferimit në LaLiga

Ivan Balliu, mbrojtësi që ka veshur edhe fanellën e kombëtares shqiptare, me shumë mundësi do të luajë në LaLiga sezonin e ardhshëm.

Gazetari spanjoll, Salva Gomis, shkruan se marrëveshja mund të mbyllet shumë shpejt, pasi palët janë në bisedime të avancuara.

Mbrojtësi i krahut të djathtë ka spikatur në dy sezonet e fundit në LaLiga 2 me fanellën e Almeria, duke u aktivizuar në 36 ndeshje.

Balliu, i cili tani është 29 vjeç, pritet që të nënshkruajë  për dy sezone. Në të shkuarën anësor ka luajtur në Francë me skuadrën e Metz dhe Arouca në Portugali, si dhe me Barcelona B. /abcnews.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat