Chelsea nuk dorëzohet, sakrifikon Ziyech dhe Werner

Futboll

Chelsea nuk dorëzohet, sakrifikon Ziyech dhe Werner

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 17:57
Ziyech dhe Werner

Chelsea nuk heq dorë nga Erling Haaland. Sulmuesi norvegjez është objektivi i madh i kampionëve të Evropës.

Thomas Tuchel ka në duar një skuadër të fortë dhe të kompletuar, por në majë mungon një lojtar që realizon gola sistematikisht.

Dortmund kërkon 175 milion euro për ta lënë të lirë 20-vjeçarin potent, një nga goleadorët më të mirë në botë. Në Gjermani zbulojnë lëvizjen e fundit të klubit anglez, që ofron kartonët e Hakim Ziyech dhe Timo Werner në këtë operacion.

Opsione për verdhezinjtë gjermanë janë edhe Tammy Abraham e Callum Hudson-Odoi. Chelsea nuk dorëzohet, teksa Dortmund reziston, pasi do bëjë të pamundurën për të mos shitur një tjetër yll të skuadrës pas Jadon Sancho. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat