Zbulohet dy favoritët kryesorë

Futboll

Zbulohet dy favoritët kryesorë

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 17:18
Zbulohet dy favoritët kryesorë

Leo Messi është fitues aktual i këtij çmimi.

Vitin e kaluar nuk u dha çmimi i “Topit të Artë” për shkak të pandemisë së COVID-19.

Sipas “L’Equipe, këtë vit do të dhurohen dy topa të artë më 5 dhjetor kur mbahet ceremonia në Paris.

Robert Lewandowski pritet të marrë “Topin e Artë” për vitin 2020, kurse Leo Messi pritet të marrë këtë çmim për vitin 2021.

Do të jetë kjo hera e parë që ndahen dy topa të artë në ceremoninë që do ta organizojë France Football.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat