Bundesliga gjermane, ja ndeshjet e sotme

Futboll

Bundesliga gjermane, ja ndeshjet e sotme

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 11:33
Ilustrim

Bundesliga gjermane do të vazhdojë sot, ku në kuadër të xhiros së tetë të sezonit të ri 2021/22 do të kemi disa ndeshje interesante.

Ndeshja hapëse e programit të sotëm do të jetë ajo mes Borussia Dortmund dhe skuadrës së Mainz.

Po ashtu, ndeshje sot do të zhvillojë edhe skuadra e RB Leipzig, e cila do të jetë mysafire e Freiburgut në stadiumin “Europa-Park”.

Pas shtatë ndeshjeve të zhvilluara, tabelën e kryeson gjigandi Bayern Munich me 16 pikë, aq sa ka edhe Bayer Leverkusen në pozitën e dytë. Dortmund dhe Freiburg zënë pozitat tre dhe katër në kuotën e njëjtë të pikëve, gjithsej 15 sosh.

Në anën tjetër, Arminia Bielefeld dhe Bochum me katër pikë, dhe Greuther Furth me vetëm një pikë gjenden në fundin e tabelës në Bundesligën gjermane.

Programin e plotë të ndeshjeve në Bundesligën gjermane e gjeni më poshtë.

15:30 Borussia Dortmund – Mainz (Stadiumi Signal Iduna Park)

15:30 Eintracht Frankfurt – Hertha Berlin (Stadiumi Deutsche Bank Park)

15:30 Freiburg – RB Leipzig (Stadiumi Europa-Park)

15:30 Greuther Furth – Bochum (Stadiumi Sportpark Ronhof Thomas Sommer)

15:30 Union Berlin – Wolfsburg (Stadiumi An der Alten Försterei)

18:30 Borussia Monchengladbach – Stuttgart (Stadiumi Borussia-Park).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat