Barcelona synon transferimin e Renato Sanches

Futboll

Barcelona synon transferimin e Renato Sanches

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 11:33
Barcelona synon transferimin e Renato Sanches

Barcelona përgatit përforcimin e parë për merkaton e janarit dhe bëhet fjalë për një mesfushor.

Presidenti Joan Laporta dhe drejtuesit e klubit kanë piketuar mesfushorin portugez të Lille Renato Sanches i cili ka bërë shumë mirë në dy sezone e gjysmë te kampionët e Francës që kur u largua nga Bayern Munich.

24-vjeçari ka kontratë me Lille deri në verën e vitit 2023 por nëse vjen oferta e duhur klubi francez është gati ta shesë, lojtarin për të cilin shpenzoi 20 milionë euro për ta blerë nga Bayern Munich në 2019-ën.

Barcelona po përpiqet të bindë Lille me një ofertë huazimi në janar me të drejtë ose detyrim blerjeje në verë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat