Haaland është një makinë e vërtetë

Futboll

Haaland është një makinë e vërtetë

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 12:12
Haaland është një makinë e vërtetë

Nuk mund të jetë njerëzor! Erling Haaland është një makinë e vërtetë e pandalshme golash.

Sulmuesi i Borussia Dortmund  është kthyer të ndihmojë skuadrën e tij  pas dëmtimit që nuk e ka lejuar të grumbullohet as me Norvegjinë për ndeshjet kualifikuese për Katar 2022.

Norvegjezi nuk ka humbur kohë dhe në rastin e parë është kthyer të bëjë atë që bën më mirë: të shënojë gola.

Ish-sulmuesi i Salzburg-ut ka qenë protagonist me dy gola në fitoren 3-1 të verdhezinjve kundër Mainz-it. Dy gola që e kanë ndihmuar të arrijë një shifër aspak normale.

Haaland, në fakt,  falë dygolëshit të së shtunës ka arritur në 70 gola të shënuar në të gjitha kompeticionet me fanellën e Borussia Dortmund.

Por e dhëna që bën më shumë përshtypje është ajo që ka të bëjë me numrin e ndeshjeve të luajtura, që janë më pak se golat e shënuar.

Janë vetëm 68 takimet në të cilët Haaland ka arritur të kapë shifrën e frikshme.

Numra me të vërtetë të rëndësishëm për një nga lojtarët më të fortë të botës së futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat