Shaqiri kthehet si kampion nga Sofja e Bullgarisë

Futboll

Shaqiri kthehet si kampion nga Sofja e Bullgarisë

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 23:13
Shaqiri kthehet si kampion nga Sofja e Bullgarisë

Nedim Shaqiri, karatesti i talentuar i KK Rinia nga Mateçi i Komunës së Likovës, është kthyer në vendlindje me titullin kampion nga turneu i tetë ndërkombëtar në “Sofia Open”, organizuar dje në kryeqytetin e Bullgarisë.

Ai ka triumfuar në dy konkurrenca, atë për kadetë -63kg dhe junior -61kg.

Ndërsa, klubi i karatesë Rinia në konkurrencën ekipore për kadet zuri vendin e tretë.

“Jam shumë i kënaqur me suksesin e arritur, sepse Nedimi tregoi nivel të lartë të garuesit.

Edhe si klub jam i kënaqur me këtë rezultat që të arritëm. Me këtë rast dëshiroj të falënderojmë Euro Tours AG me pronar Bashkim Jakupi, i cili mundësoi pjesëmarrjen tonë në këtë eveniment”, deklaroi trajneri Seful Osmani.

Në këtë turne të rëndësishëm kanë marrë pjesë klube të shumta nga Maqedonia e Veriut, Bullgaria dhe gjetiu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat