Rudiger vendos përfundimisht për të ardhmen e tij

Futboll

Rudiger vendos përfundimisht për të ardhmen e tij

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 14:44
Antonio Rudiger

Antonio Rudiger ka vendosur tashmë. Mbrojtësi gjerman nuk do të rinovojë kontratën me Chelsean për t’u larguar si futbollist i lirë në përfundim të këtij sezoni.

Rudiger nuk ndihet plotësisht i vlerësuar te Blutë e Londrës dhe u ka komunikuar drejtuesve të klubit se dëshiron të provojë në eksperiencë të re, në një tjetër kampionat.

Me shumë gjasa e ardhmja e ish-mbrojtësit të Romës do të jetë në La Liga aty ku ka arritur një parakontratë me Realin e Madridit, ndërkohë që për Rudiger interesohet edhe PSG që i ka bërë një ofertë por që mbrojtësi me shumë gjasa do e refuzojë për t’iu bashkuar projektit të klubit merengues.

Reparti ku ka më shumë nevojë për përforcime Reali i Madridit është pikërisht qendra e mbrojtjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat