Arsenali kontakton Kessie

Futboll

Arsenali kontakton Kessie

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 21:23
Frank Kessie

Frank Kessié padyshim që do të jetë një nga agjentët e lirë më të kërkuar në tregun e ardhshëm dhe vazhdimësia e afrikanit në Milano është shumë e vështirë. Futbollisti ka refuzuar propozimet e fundit të nisura nga skuadra italiane dhe duket se marrëdhëniet janë prishur totalisht.

Në parim, PSG duket se është vendi më i mirë për të marrë përsipër shërbimet e tij, por nga Londra ata janë të gatshëm të bashkohen me forcën ofertuese.

Sipas TodoFichajes, Mikel Arteta ka vënë emrin e afrikanit në tryezë. Trajneri bask nuk është i kënaqur me performancën që Thomas Partey ka dhënë në vitin e tij të pare në Londër dhe dëshiron që Kessié të ngrejë nivelin në mesfushë.

Bisedat me agjentin e tij tashmë janë zhvilluar dhe pas shumë zhurmash duket se destinacioni i Kessié do të jetë midis Londrës dhe Parisit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat