Neymar ndihet i keqkuptuar

Futboll

Neymar ndihet i keqkuptuar

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 15:49
Neymar ndihet i keqkuptuar

Ka lajmëruar se nuk e di nëse do të ketë forcën për të luajtur një Botëror tjetër pas Katar 2022. Po flasim për Neymar, ylli i PSG dhe Brazilit, i cili ka befasuar botën e futbollit me fjalët e tij.

Në lidhje me këtë situatë ka folur edhe Marquinhos, shoku i tij te Brazilit.

“Njerëzit flasin shumë, Neymar ndihet i keqkuptuar”, ka thënë mbrojtësi për TNT Brazil.

“Nuk e di si do të jetë pas Kupës së Botës (2022), nuk e di nëse do të jetë në nivele të larta për katër vite të tjerë”.

Marquinhos ka folur më pas për ndeshjet aktuale:

“Është i  përqendruar te ndeshjet tani, nëse Zoti do të dojë, do të mund të luajë edhe ndeshjet e ardhshme dhe Botërorin e ardhshëm. Unë shpresoj të jem me të. Rruga është e gjatë para Botërorit pasardhës.

Këto donte të thoshte Neymar”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat