Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Inter - Juventus

Futboll

Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Inter - Juventus

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 17:02
Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Inter – Juventus

Interi do të jetë nikoqirë i Juventusit të dielën nga ora 20:45.

Siç dihet në Itali lejohen maksimumi 75% e kapacitetit të stadiumeve, andaj për këtë ndeshje tashmë janë shitur të gjitha biletat.

Rreth 57 mijë tifozë pritet të jenë të pranishëm në dielën mbrëma, ndërsa janë arkëtuar rreth pesë milionë euro nga shitja e biletave.

Shkaku i rregullave të pandemisë COVID-19, tifozët duhet të kenë me vete dëshminë e vaksinimit, apo testin negativ jo të më të vjetër se 48 orë për të hyrë në stadim.

Në fushën e gjelbërt pritet spektakël që dhurojnë këto dy skuadra sa herë që përballen mes vete.

Pas tetë ndeshjeve të para Interi zë vendin e tretë me 17 pikë, ndërsa Juventusi është e shtata me 14 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat