Formacionet zyrtare: Roma – Napoli

Futboll

Formacionet zyrtare: Roma – Napoli

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 16:57
Foto ilustrim

Roma është nikoqir i Napolit, derbi italian i vlefshëm për xhiron e nëntë në Seria A.

Dy skuadrat këtë edicion në kampionatin italian kanë pasur rezultate pozitive, me Napolin që nuk di për humbje.

Ylli i Kosovës, Amir Rrahamni është rikthyer nga minuta e parë me Luciano Spalletin që e vlerëson para Manolas në Seria A.

Formacionet zyrtare:

Roma: Patricio; Karsdorp, Mancini, Ibanez, Vina; Cristante, Veretout; Zaniolo, Pellegrini, Mkhitaryan; Abraham

Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui, Anguissa, Fabian, Zielinski, Politano, Osimhen, Insigne

Ndeshja zhvillohet në “Stadio Olimpico” dhe nis në ora 18:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat