Roma-Napoli, formacionet zyrtare

Futboll

Roma-Napoli, formacionet zyrtare

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:17
Roma-Napoli

Napoli do ta ketë një test aspak të lehtë në javën e nëntë të Serie-A pasi do të ballafaqohet me Romën.

Skuadra napolitani vazhdon me bilancin e saj të 100 përqind me tetë fitore në tetë ndeshjet e para dhe synon ta vazhdojë është më tutje këtë rekord.

Roma nga ana tjetër ka mbledhur deri më tani 15 pikë dhe renditet në vendin e pestë në tabelë.

Ndeshja fillon nga ora 18:00 në “Olmpico dhe këto janë formacionet zyrtare:

Roma (4-2-3-1): Rui Patricio; Karsdorp, Ibanez, Mancini, Vina; Veretout, Cristante; Zaniolo, Pellegrini, Mkhitaryan; Abraham.
Napoli (4-2-3-1): Ospina; Di Lorenzo, Koulibaly, Rrhamani, Mario Rui; Anguissa, Fabian; Politano, Zielinski, Insigne; Osimhen. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat