Dinamo - Kukësi, derbi i javës

Futboll

Dinamo - Kukësi, derbi i javës

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 17:47
Dinamo - Kukësi, derbi i javës

Dinamo dhe Kukësi do të përballen të premten në mbrëmje në “Air Albania”, në atë që do të jetë edhe ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave në Abissnet Superiore, pasi pikërisht në vitin 2012 kryeqytetasit zbritën një kategori më poshtë dhe verilindorët morën vendin e tyre, duke u bërë për herë të parë në histori, pjesë e elitës së futbollit shqiptar.

Kur kanë kaluar plot 9 vite nga ajo kohë, dinamovitët janë rikthyer në elitë sërish dhe tashmë për herë të parë do të përballen mbrëmjen e të premtes në “Air Albania”, ndërsa klubi kryeqytetas ka publikuar edhe çmimet e biletave të stadiumit.

Çmimet:
W102, W103, W104 – 3000 lekë
W101, W107, W105, W106 – 2000 lekë
E… – 1000 lekë
N…, S…, V… – 500 lekë

Dinamo vjen në këtë takim në vendin e pestë me 9 pikë të grumbulluara në 6 javë, ndërsa Kukësi në një formë më të mirë, pasi ndan vendin e dytë me Teutën, me 11 pikë secila.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat