Leart Paçarada shënon në Kupën e Gjermanisë, me notë 9.0

Futboll

Leart Paçarada shënon në Kupën e Gjermanisë, me notë 9.0

Nga: Kemajl Goca Më: 27 tetor 2021 Në ora: 20:10
Leart Paçarada në super formë, shënon në Kupën e Gjermanisë 

Futbollisti nga Kosova, Leart Paçarada, është në super formë. 

Ai shënon dhe asiston për St. Paulin në Dresden, në ndeshjen e 16-ës së finales së Kupës së Gjermanisë.   

St. Pauli pas 120 minutave ka shënuar fitore me rezultat 3:2 ndaj SG Dynamo Dresdenit.

Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi baras (2:2).

Paçarada shënoi në minutën e 63-të duke kaluar në epërsi St. Paulin. 

Paçarada është lojtar i ndeshje, i cili vlerësohet me notën 9.0 nga faqja e specializuar për statistika "Sofascore".  

Për Dynamon shënuan Daferner (66'), Ziereis (74’-autogol) dhe për St. Paulin realizuan Paçarada (63'), Dittgen (72'), Buchtmann (101’).

St. Pauli kualifikohet në të tetën e finales, për të cilën meritë të madhe ka edhe Paçarada me një gol e një asistim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat