Humbja e Juves acaron Nedved-in

Futboll

Humbja e Juves acaron Nedved-in

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 11:23
Humbja e Juves acaron Nedved-in

Pavel Nedved është parë në gjendje të tërbuar gjatë ndeshjes Juventus-Sassuolo.

Drejtuesi i Juventusit e ndoqi ndeshjen në tribunë përkrah presidentit Agnelli. Dhe ka pasur edhe momente të tensionit të madh, si në fund kur ai u tërbua, madje duke i thirrur një fjali numrit 1 të Juves, qe ishte ngurtësuar dhe po pinte cigaren i stresuar ne maksimum…

Gjatë gjithë ndeshjes, e cila rezultoi katastrofike për vendasit, ish-furia çeke pushtoi skenën për disa shpërthime ndaj arbitrit për disa zgjedhje jo fort te mira.

Nedved në tribunë filloi të ankohej, i shoqëruar edhe nga presidenti Agnelli. Ky i fundit pas tij ka rrahur vazhdimisht dorën te parvazi, duke treguar më pas dikë në fushë. Në një moment, e humbi durimin: shpërthim zemërimi, gjest bezdisjeje, me gatishmërinë për t’u larguar nga tribuna.

Menjëherë pas kësaj Agnelli kthehet, teksa Nedved bërtet duke treguar me krahun e djathtë për të vënë në dukje dikë apo diçka përsëri.

Presidenti në këtë rast nuk bëri kthesë. Në të kaluarën të dy kishin pasur një divergjencë pikëpamjesh me rastin e Massimiliano Allegrin, ku i pari synonte me Paraticin të ndryshonte trajnerin duke e hequr Max.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat