PSG përgatit nënshkrimin e Adeyemi

Futboll

PSG përgatit nënshkrimin e Adeyemi

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 11:48
PSG përgatit nënshkrimin e Adeyemi

Shanset që Mbappé mund të largohet nga PSG për të nënshkruar me Real Madridin në fund të sezonit rriten me kalimin e javëve dhe pa lajme për rinovimin.

Në këtë sfond, PSG po mbrohet dhe ka mbyllur një parim marrëveshjeje me RB Salzburg për të marrë në Paris një nga talentet e rinj të futbollit botëror, Karim Adeyemi.

Sulmuesi 19-vjeçar dhe ndërkombëtar absolut me Gjermaninë po thyen të gjitha rekordet e shënimit në Austri dhe Evropë dhe megjithëse ka disa klube që e ndjekin, skuadra franceze do ta kishte thuajse të mbyllur. 

Ka një marrëveshje me mjedisin e futbollistit dhe gjithashtu me Salzburgun, i cili do të shkojë mbi 40 milionë euro për këtë operacion.

Adeyemi, në pritje të largimit nga Austria, vazhdon të bëjë atë që di, duke shënuar 14 gola dhe 2 asistime në këtë fazë të sezonit. Padyshim një sukses për atë klub që merr nënshkrimin e tij, tani PSG në pole, që do ta shihte atë si zëvendësuesin ideal për Mbappé.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat